Sylwester w górach

Ta jedna noc w roku – sylwester. Coś się kończy, coś zaczyna, a każdy czuje, że nie można przejść obok niego obojętnie. Można oczywiście wybrać się na bal, prywatkę czy inną imprezę do klubu. Ale sylwester to też doskonała okazja, by wyjechać i bawić się w innym niż zwykle miejscu. Ze względu na porę roku kierunkiem, który cieszy się szczególnym zainteresowaniem, jest południowa część Polski. Sylwester w górach z balem lub innymi atrakcjami – oto doskonały plan na zakończenie starego i przywitanie nowego roku. 

Góry zimą – jakie miejsce wybrać


Polskie góry są dość rozległe. Zajmują niemal całą południową część kraju. Na zachodzie Sudety, po środkowej i wschodniej stronie Beskidy, Pieniny i Tatry – każdy z tych regionów ma swoje atuty w zimowy czas. Oczywiście dużo zależy od zainteresowań i tego, jak zamierzamy spędzać czas. Miłośnicy aktywności na pewno szukać będą miejscowości w pobliżu stoków narciarskich, takich jak na przykład Karpacz, Szczyrk, Wisła, Bukowina Tatrzańska, Krynica lub Muszyna. Ale nie każdy jeździ na nartach, a góry zimą to oprócz pięknych widoków także niezliczone możliwości różnorodnego spędzania czasu. 
No dobrze, a co z sylwestrem? Tu też nie ma na co narzekać. W miejscowościach turystycznych bale i imprezy z okazji Nowego Roku organizują hotele, pensjonaty, restauracje. Można też spędzić sylwestra na zabawie pod gołym niebem, na przykład przy góralskiej watrze, a nawet na stoku narciarskim! Wynajęcie apartamentu w górskich miejscowościach umożliwia zorganizowanie własnej kameralnej zabawy, ale za to w niezwykłym otoczeniu gór. 


Sylwestrowe atrakcje w górach 


Wyjazd na sylwestra w góry to coraz popularniejsza forma spędzania tej niezwykłej nocy. Wielu turystów decyduje się na przedłużenie pobytu i spędzenia w górach kilku dni w okolicach 31 grudnia. Hotele i pensjonaty, m.in. w Muszynie w Beskidzie Sądeckim kuszą w tym czasie pakietami pobytowymi, które zawierają nie tylko noclegi, ale także dodatkowe atrakcje. Podczas kilku spędzonych w górach dni można oczywiście aktywnie spędzać czas na nartach, sankach, łyżwach czy po prostu wycieczkach pieszych i spacerach. Idealną formą odpoczynku może się też okazać korzystanie z basenów lub stref relaksu, takich jak w kompleksie Klimek w Muszynie, gdzie znajduje się basen z atrakcjami wodnymi, zjeżdżalnią, jacuzzi oraz różne rodzaje saun. Pobyt w takim miejscu pomaga się zregenerować zarówno po całym dniu spędzonym na stoku, jak i po stresach związanych z codziennymi obowiązkami. 


Sylwester w górach z kuligiem 


Sylwestra można też spędzić w niekonwencjonalny sposób. Nie bal, impreza czy spotkanie ze znajomymi, ale szalony kulig i zabawa przy ognisku. Takie atrakcje czekają na turystów odwiedzających Beskid Sądecki i inne polskie góry. Sanie mknące przez zaśnieżony las, pochodnie, a to wszystko uzupełnione ogniskiem i tradycyjnym poczęstunkiem to wspaniała alternatywa dla osób, które nie lubią siedzieć przy stole lub tańczyć. Oczywiście jest zima więc… Musi być zimno, ale góralska gościnność i dobra zabawa rozgrzewają, a jak głosi popularne powiedzenie, nie ma złej pogody, a jedynie źle ubrani ludzie. Więc, wybierając się na sylwestra w góry, warto spakować do walizki puchową kurtkę i ciepłą odzież termiczną. Sylwester w Muszynie połączony z kuligiem będzie na pewno niezapomnianym doświadczeniem. 


Sylwester w górach – Beskid Sądecki


Choć największe oblężenie w okresie sylwestrowym przeżywa zwykle Zakopane, to inne polskie góry także przyciągają wówczas wspaniałą atmosferą i różnymi atrakcjami. Jednym z takich miejsc jest Beskid Sądecki i leżąca u jego podnóży Muszyna. Jej atutem jest kameralna atmosfera i brak tłumów. Jednocześnie tutejsze pensjonaty, takie jak Klimek, znane są z góralskiej gościnności i dbałości o Gości, zarówno tych dorosłych, jak i najmłodszych (a nawet czworonożnych). Na wyjazd sylwestrowy Muszyna oferuje bliskość stoków narciarskich, najdłuższy w Europie naturalny tor saneczkowy, lodowisko, Aquapark w kompleksie Klimek i doskonałą kuchnię regionalną z elementami łemkowskimi w Restauracji Strakija. Gdy połączy się to z szampańską sylwestrową zabawą na balu, przy ognisku lub na kuligu, to będzie to niesamowite i niezapomniane przywitanie nowego roku.

Inne artykuły:

29.05.2024, 12:00

Atrakcje dla najmłodszych – Ninja Junior Park

Czytaj więcej
23.04.2024, 12:00

Las Lipowy Obrożyska

Czytaj więcej