Noclegi w Muszynie

Leżąca u podnóży Beskidu Sądeckiego, Muszyna jest popularną, a zarazem kameralną miejscowością turystyczną i wypoczynkową, a także uzdrowiskiem korzystającym z bijących tu źródeł mineralnych. To doskonała baza wypadowa dla osób lubiących górskie wędrówki, jazdę na rowerze, a zimą także szusowanie na nartach lub pokonywanie tras na skiturach lub biegówkach. Jednocześnie Muszyna oferuje też turystom wiele możliwości wypoczynku i spędzania czasu poza szlakami. Dobrze będą się tu więc czuć wszyscy, którzy lubią lub dopiero chcą spróbować wypoczynku w górach. 

Muszyna – noclegi w sercu gór

Nie da się ukryć, że natura hojnie obdarzyła Muszynę fantastycznym położeniem między Beskidem Sądeckim, Górami Leluchowskimi oraz Beskidem Niskim. Nadpopradzka miejscowość otoczona jest skalistymi zboczami, które sprawiają, że jest niezwykle malownicza. Taka lokalizacja to prawdziwy raj dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Z Muszyny można wybrać się na szlaki prowadzące na Jaworzynę Krynicką, do Bacówki nad Wierchomlą i na Pustą Wielką, na Malnik, do dawnych łemkowskich wsi Dubne i Wojkowa leżących w sercu Gór Leluchowskich, a także do malowniczego jeziorka osuwiskowego Czarna Młaka lub do Lasu Lipowego Obrożyska. 
Okolice Muszyny są też wymarzonym miejscem dla rowerzystów, którzy mogą wybrać zarówno łatwiejsze trasy w dolinach, jak i wymagające szlaki górskie. W tej miejscowości działa także trasa downhillowa na terenie Sankolandii, która pozwala poczuć prawdziwe emocje podczas szalonego zjazdu ze stoków pasma Jaworzyny Krynickiej.

Noclegi w Muszynie – odpoczynek blisko natury

Położenie Muszyny sprawia, że niemal cały czas można tu mieć bliski kontakt z naturą. Zarówno piękne beskidzkie krajobrazy, jak lasy, łąki i dolina Popradu to miejsca sielankowe, które pokochają zarówno miłośnicy intensywnych aktywności, jak i spokojnych spacerów. 
Z naturą nierozerwalnie jest tu związana historia i kultura, ponieważ okolice Muszyny zamieszkane są od średniowiecza. Przypominają o tym tutejsze zabytki, jak stojący na wzgórzu i będący doskonałym punktem widokowym zamek, malownicza zabudowa rynku, jak i znajdujące się w okolicznych wsiach drewniane cerkwie. Są one śladem po dawnych mieszkańcach tych okolic, Łemkach, którzy w wyniku przesiedleń musieli opuścić swoje domy po 1945 r. Śladem dawnej kultury jest także lokalna kuchnia, której można spróbować w restauracji Strakija w Muszynie. Opiera się ona na tradycyjnych smakach regionu, ale została w autorski sposób dostosowana do dzisiejszych realiów. Jej kosztowanie to możliwość zanurzenia się w lokalne dziedzictwo i odnalezienie smaków pochodzących z okolicznych lasów, łąk i rzeki.

Muszyna – nocleg na każdą kieszeń

Muszyna jest miejscowością kameralną, a jednocześnie chętnie odwiedzaną przez turystów. Nie ma tu znanych z gwarnych uzdrowisk tłumów. Jest za to cisza, spokój oraz możliwość odpoczynku na przykład w Ogrodach Sensorycznych lub w Aquaparku. Dopełniają tego wysokiej jakości noclegi, które oferuje np. czterogwiazdkowy Pensjonat Klimek. 
Gustownie urządzone pokoje z pełnym wyposażeniem będą odpowiednie zarówno dla rodzin, par, jak i niewielkich grup znajomych szukających noclegu na poziomie, który nie zrujnuje budżetu. Pensjonat przyciąga także rodzinną atmosferą, a zarazem profesjonalną i dyskretną pomocą, którą służą zawsze wszyscy pracownicy. Nie bez znaczenia przy wyborze tego zakwaterowania w Muszynie jest fakt, że na terenie kompleksu znajduje się Aquapark ze strefą relaksu. 
Położenie w niedużej odległości szlaków pieszych i rowerowych, bliskość najbardziej atrakcyjnych miejsc, a także fantastyczne pokoje, własna strefa relaksu oraz regionalna restauracja Strakija sprawiają, że Pensjonat Klimek to idealna baza dla osób, które chcą wypocząć w Muszynie. 

A po wygodnym wypoczynku sprawdź jak spędzić wolny czas aktywnie.

Inne artykuły:

28.06.2024, 12:00

Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej

Czytaj więcej
29.05.2024, 12:00

Atrakcje dla najmłodszych – Ninja Junior Park

Czytaj więcej