Święta w górach

Boże Narodzenie to szczególny czas, który kojarzy się z byciem z rodziną oraz pełną ciepła i miłości atmosferą. Jednak często tę wizję burzą przygotowania i związany z nimi stres. Czy da się go uniknąć? Jest na to doskonały sposób. Wyjazd świąteczny, podczas którego można się w pełni zrelaksować i czerpać radość z bycia z najbliższymi, nie zaś przejmować się tym, czy uszka się rozgotują, a ryba nie dopiecze. 

Boże Narodzenie w górach

Zima to czas, gdy szczególną popularnością wśród turystów zdobyły góry. Trudno się temu dziwić. To region, gdzie prawdopodobieństwo napotkania śniegu jest największe. Gdy na północy kraju panuje wilgoć i szaruga, w górach często można cieszyć się całkiem sporą pokrywą białego puchu. 

Zimowy wyjazd w góry łatwo jest połączyć świąteczne leniuchowanie z aktywnym wypoczynkiem. Narty, łyżwy, sanki, spacery, a nawet kulig doskonale uzupełnią ten niezwykły czas spędzany z najbliższymi. 

Idealnym kierunkiem na świąteczny wyjazd jest Beskid Sądecki. To malownicze góry, szczególnie gdy pokrywa je warstwa śniegu, w których nie można się nudzić. Leżąca u ich podnóża Muszyna, kameralne miasteczko i uzdrowisko, wygląda wówczas bajkowo i sprawia, że wpada się po uszy w magiczną atmosferę świąt. Malownicze oświetlenie i otoczenie gór robią wrażenie szczególnie na dzieciach.

Spędzając Święta Bożego Narodzenia w Muszynie, można mieć łatwy dostęp do licznych stoków narciarskich w Tyliczu, Wierchomli czy znajdującej się zaledwie o rzut beretem Krynicy. Jednocześnie jest to miejsce kameralne, które nie przytłacza tłumami Gości i pozwala rzeczywiście odpocząć.

Boże Narodzenie w hotelu

Spędzanie świąt w górach w hotelu jest dziś bardzo popularne. Pozwala zaoszczędzić sobie przygotowań i stresu, jakie się z nimi wiążą. Jednocześnie wybierając sprawdzone miejsce, można być pewnym, że atmosfera będzie niesamowita, a całość przygotowana na najwyższym poziomie. Pensjonat Klimek w Muszynie to doskonałe miejsce na takie właśnie świąteczne wczasy w górach. To przede wszystkim miejsce kameralne, nastawione na pobyty rodzinne czy niewielkich grup. Dzięki temu jest tu cicho, spokojnie, a atutem Pensjonatu, oprócz usług na najwyższym poziomie, jest góralska gościnność i serdeczna atmosfera. 

Ale święta to dla wielu osób czas, który nieodmiennie kojarzy się z pysznym i wyjątkowym jedzeniem. Niektóre potrawy pojawiają się na stole jedynie ten jeden raz w roku, przez co tym bardziej są oczekiwane. Tu właśnie do akcji wkracza należąca do kompleksu Restauracja Strakija. Wigilijna kolacja, w której dania polskie zostały połączone z elementami tradycyjnej kuchni łemkowskiej, to niezapomniane doznanie smakowe i możliwość odkrycia nowych kulinarnych doświadczeń. 

Aktywne święta w górach

Spędzając święta w górach, można w większym stopniu spędzić czas aktywnie. Stoki narciarskie to nie jedyna forma ruchu, jaką można uprawiać w Muszynie. W samym kompleksie Klimek można skorzystać z Aquaparku z basenem, atrakcjami wodnymi, takimi jak zjeżdżalnia czy jacuzzi oraz strefą relaksu, która dostępna jest na wyłączność po zarezerwowaniu terminu. Pobyt na basenie czy w saunach zapewnia odpoczynek i regenerację, a dla dzieci jest dodatkową atrakcją. 

W Muszynie można też w inny sposób aktywnie spędzać czas podczas Świąt. Działa tu sztuczne lodowisko, a niezwykłą atrakcją jest największy nie tylko w Polsce, ale i w Europie naturalny tor saneczkowy Sankolandia. Zjazd ze zboczy masywu jaworzyny Krynickiej to spora dawka adrenaliny, ale w bezpiecznym wydaniu. Na takie sanki chętnie pójdą zarówno dzieci, jak i dorośli. 

Dla lubiących spacery i wycieczki Boże Narodzenie w Beskidzie Sądeckim będzie doskonałym czasem na rozprostowanie nóg. W Muszynie można spacerować w Ogrodach Sensorycznych na Zapopradziu lub przejść się na Górę Zamkową, gdzie wyremontowane ruiny zamku są nie tylko cennym zabytkiem, ale i doskonałym punktem widokowym na okolicę. Można też wyruszyć na szlaki, np. do Bacówki nad Wierchomlą, której słynny przeszklony taras pozwala podziwiać wspaniałe widoki zamknięte łańcuchem Tatr. 

Święta w Muszynie to połączenie relaksu i odpoczynku z możliwością skorzystania z różnorodnych aktywności. Bez długotrwałych przygotowań, nerwów i stresu związanego z bieganiem po sklepach czy sprzątaniem. Wystarczy ruszyć w góry, by cieszyć się wspaniałą atmosferą i nie martwić o logistykę. Góry w zimie, a szczególnie w święta to rewelacyjny pomysł na magiczne wspomnienia.

Inne artykuły:

31.01.2024, 12:00

Lodowisko w Muszynie

Czytaj więcej
31.12.2023, 12:00

Znani Łemkowie

Czytaj więcej