Lodowisko w Muszynie

Zimowy wyjazd w góry to doskonały sposób na oderwanie się od rutyny i aktywnego spędzenia czasu. Góry zimą to przede wszystkim narty i z taką aktywnością głównie się kojarzą. Ale to nie znaczy, że jest to jedyny sposób na zimową aktywność. W Muszynie na Gości czekają różnorodne formy spędzania czasu, od narciarskich stoków, przez szlaki turystyczne po aktywności pod dachem takie jak Aquapark w kompleksie Klimek lub Lodowisko na Zapopradziu.

Muszyna – lodowisko zimą, latem skatepark

Lodowisko w Muszynie zlokalizowane jest na Zapopradziu. Jest to obiekt kryty, więc Gościom nie będzie przeszkadzać niekorzystna aura w postaci opadów śniegu, deszczu czy podmuchów zimnego wiatru. Hala jest oczywiście oświetlona, więc jeździć można także po zmroku. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą łączyć różne aktywności podczas pobytu w Muszynie. W ciągu dnia można się wybrać na wycieczkę w góry albo na narciarskie stoki, wieczorem zaś przyjść pojeździć na łyżwach.

Lodowisko jest duże, a tafla o wymiarach 20 x 40 m sprawia, że nie odczuwa się tłoku i każdy może znaleźć miejsce dla siebie. W ciągu każdego dnia odbywa się 8 ślizgawek trwających po 45 min. Między nimi 15 min przeznaczone jest na renowację lodu, żeby każdy, niezależnie o której godzinie przyjdzie na lodowisko, miał zapewnione jak najlepsze warunki do jazdy.

Lodowisko działa, gdy temperatura powietrza na zewnątrz jest nie wyższa niż 10 st. C. Latem hala nie stoi jednak pusta. Działa w niej kryty kort tenisowy, a obok uruchamiany jest skatepark.

Ślizgawka dla każdego

Lodowisko na Zapopradziu jest jedynym tego typu obiektem w okolicy. Może z niego korzystać każdy, niezależnie od umiejętności jazdy. Na miejscu dostępna jest wypożyczalnia łyżew i kasków w różnych rozmiarów, zarówno dziecięcych, jak i dla dorosłych. Można także wypożyczyć specjalnego pingwinka, który początkującym ułatwia utrzymywanie równowagi na śliskiej tafli. Podczas pobytu w Muszynie można więc zacząć z dziećmi naukę jazdy na łyżwach w bezpieczny i przyjazny sposób.

Dzięki dużej powierzchni lodowiska miejsce dla siebie znajdzie tu każdy. Zaawansowani mają dość przestrzeni, by się rozpędzić, a osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki, mogą jeździć wolniej. Ślizgawka odbywa się po kole, ze zmianą kierunków jazdy by nie zakręciło się w głowie.

Aktywna zima w Muszynie

Muszyna to doskonała zimowa baza dla wszystkich miłośników ruchu i aktywności. Znajdujące się w okolicy wyciągi i stacje narciarskie na pewno zadowolą miłośników białego szaleństwa, szlaki do narciarstwa biegowego i skiturowego w Beskidzie Sądeckim są dobrze oznaczone, a śnieg utrzymuje się tu stosunkowo długo. Szlaki turystyczne w rejonie Muszyny dają możliwość zimowych wędrówek, choć przy głębszym śniegu warto rozważyć wypożyczenie rakiet na taką eskapadę.

Polecamy uzupełnienie tych aktywności na wolnym powietrzu wizytą na lodowisku. Podczas jazdy na łyżwach pracują inne partie mięśni niż podczas jazdy na nartach i choć 45 min na lodzie może trochę zmęczyć, to jest to pozytywne zmęczenie, dające satysfakcję oraz wyzwalające endorfiny odpowiedzialne za dobre samopoczucie. Jeśli dodać do tego możliwość spalenia nawet 800 kcal podczas 45-minutowej ślizgawki to wybór jest prosty. Czas na łyżwy! Oczywiście w Muszynie.

Inne artykuły:

29.05.2024, 12:00

Atrakcje dla najmłodszych – Ninja Junior Park

Czytaj więcej
23.04.2024, 12:00

Las Lipowy Obrożyska

Czytaj więcej